تشخیص سرطان سینه در تصاویر ماموگرافی با استفاده از روشهای پردازش تصویر

/, مهندسی نرم افزار, هوش مصنوعی/تشخیص سرطان سینه در تصاویر ماموگرافی با استفاده از روشهای پردازش تصویر

تشخیص سرطان سینه در تصاویر ماموگرافی با استفاده از روشهای پردازش تصویر

سرطان سینه یکی از دلایل عمده و اصلی مرگ و میر زنان در دهه اخیر بوده است، میزان ابتلا به سرطان سینه در جهان در حال افزایش است. در ایالت متحده از هر 8 زنی که تا سن 95 سالگی عمر می کنند[S. R.1] ، یکنفر به این سرطان مبتلا می شود. این سرطان یکی از معمولترین سرطانهای تشخیص داده شده در زنان می باشد و مرگ ناشی از سرطان سینه، بیشتر در سنین 15 تا 54 سالگی در زنان دیده می شود. تحقیقات،‌  آشکار کردن ایتولوژی دقیق سرطان سینه را رد می کند و تنها تعداد کمی از فاکتورهای اصلی مانند تاریخچه فامیلی شناخته شده اند که باعث افزایش ابتلا به سرطان سینه در زنان می شوند. البته هنوز هم تعداد زیادی از زنانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند هیچ سابقه بیماری در خانواده خود ندارند. این نوع سرطان قابل پیشگیری نیست زیرا هنوز دلایل اصلی بوجود آمدن آن مشخص نیست، اما تشخیص بموقع آن می تواند شانس فرد را در بهبودی کامل افزایش دهد. با این حال در بسیاری از موارد، سرطان سینه تا رسیدن به مرحله پیشرفته تشخیص داده نمی شود. این نتیجه با آمار تأسف بار زنده ماندن افراد مبتلا به سرطان سینه ارتباط دارد و اینکه برای تشخیص سریع سرطان سینه به ابزاری نیاز می باشد. انجام ماموگرافی این نیاز را برآورده کرده است.

نتایج یک پروژه تحقیقاتی بر روی 280000 زن آمریکایی نشان می‌دهد که معاینات بالینی، عکسبرداری، ماموگرافی و ((Breast self examination BSE به تشخیص زودتر سرطان کمک میکند و بیشتر از 41% از بیماران مبتلا به سرطان فقط با ماموگرافی مشخص شدند و حتی درصد بیشتری از افراد مبتلا به سرطان سینه در مراحل ابتدایی، توسط ماموگرافی شناسایی شدند. در پروژه هاي مشابهي نشان داده شد تشخیص زودرس سرطان سینه باعث بالا رفتن نسبت علاج پذیری آن می شود.

در سالهای اخیر تحقیقات زیادی بر روی تصاویر ماموگرافی صورت گرفته است تا بتوان بدون دخالت فرد تشخیص دهنده توده های سرطانی را با استفاده از روشهای پردازش تصویر و برنامه ریزیهای کامپیوتری و…. تشخیص داد تا بتوان از خستگی، عدم دقت و اشتباهات دیدی فرد جلوگيري نمود.

هدف از این تحقیق بررسی ابزارهای انعطاف پذیر برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه در تصاویر ماموگرافی می باشد و با توجه به دسترسی به دیتاهای مورد نظر و بروز بودن موضوع و ارائه راهکارهای مختلف در سایتها و تحقیقات گسترده  در کشورهای مختلف جهت دستیابی به بهترین روند تشخیص، می تواند تحقیقات صورت گرفته  در کشورهای مختلف را جمع اوری نماید و میزان موفقیت انها را ارزیابی نماید.

این تحقیق می‌تواند [S. R.2] به بررسی موفقیتهای منطقه‌ای (از دیدگاه کاربردی) که در سایتها می‌آید، یا به موفقیتهای علمی تحقیقات مختلف که در مقالات می‌آید (ترجیحاً هر دو)، بپردازد.


به‌جای می کنند  [S. R.1] بنویسید می‌کنند و ….. کلاً اجزایی که یک کلمه هستند باید کنار هم نوشته شوند و نیز قسمتهایی که دو کلمه هستند باید با فاصله نوشته شوند مثلاً یک نفر یا عکسبرداری و …

البته این اصلاحات در فایل قبلی خواسته شده بود و اکنون نیز تکرار می‌شود

 [S. R.2]این تحقیق به اتمام رسیده است. این جمله شما برای وقتی است که می‌خواهند تحقیقی را انجام دهند.

شما باید نتیجه‌ای که از این تحقیق می‌گیرید را اشاره کنید.

در مجموع باید جملات دیگری به انتهای چکیده اضافه شود تا تکمیل شود.

۱۳۹۲-۸-۳ ۰۰:۰۳:۳۵ +۰۳:۳۰آبان ۳ام, ۱۳۹۲|متلب, مهندسی نرم افزار, هوش مصنوعی دسته بندی ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

پرداخت

1-پرداخت آنلاین
برای پرداخت آنلاین از لینک زیر استفاده کنید
پرداخت آنلاین
2- پرداخت آفلاین
برای پرداخت آفلاین مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت
6037997245888723بانک ملی