الگوریتم تضمین کننده

//الگوریتم تضمین کننده

الگوریتم تضمین کننده

برای صفحه مارپیچ های نا پیوسته نیز می‌توان از الگوریتم دنبال کننده دیوار استفاده کرد به شرط اینکه اگر درگاه های ورود و خروج به مارپیچ در دیواره بیرونی یک حلقه قرار داشته باشند.اما اگر به طور مثال نقطه شروع در داخل صفحه باشد و دیوار های صفحه مارپیچ دارای ناپیوستگی بوده و به چند بخش تقسیم شده باشند.در این صورت به طور دایمی به دور خود خواهیم گشت.الگوریتم تضمینی این مشکل را حل خواهد کرد.

الگوریتم تضمینی به طوری طراحی شده است که موانع احتمالی را پیش بینی میکند.این الگوریتم یک جهت دلخواه حرکت را انتخاب میکند سپس به صورت مستقیم به جهت انتخاب شده حرکت میکند.هنگامی که به یک مانع رسید یک دست را به طور ثابت به دیواره مانع گرفته و حرکت میکنیم و به ازای تمام چرخش ها زاویه ای که چرخیده ایم به مجموع زوایای چرخش اضافه میکنیم و هنگامی که به زاویه حرکت اولیه بازگشتیم یعنی مجموع چرخش ها به صفر رسید یعنی به مسیر اصلی برگشته و مانع را دور زده ایم و به جهت دلخواه انتخابی ادامه مسیر میدهیم.

در این الگوریتم هنگامی دست را از دیوار بر میداریم که زاویه چرخش برابر صفر شده باشد(مجموع زوایای چرخش برای گرفتن دیوار و مجوع زوایای چرخش در حین دنبال کردن دیوار).این شگرد این امکان را به الگوریتم میدهد که در مسیر هایی مانند “G” گیر نکند. اگر الگوریتم ۳۶۰ درجه با دست چسبیده به دیوار حرکت کند یعنی این که در یک دایره افتاده است که اگر در پیاده سازی الگوریتم این حالت در نظر گرفته نشده باشد در دور بی نهات خواهد افتاد و باید الگوریتم بعد از اتفاق افتادن چرخش ۳۶۰ درجه با عوض کردن دست اجرا شود.

این الگوریتم قابلیت اجرا از هر نقطه درونی داخل صفحه مارپیچ را داراست. اما قابلیت اجرا برای حالاتی که نقطه شروع خارج صفحه باشد اما نقطه پایان داخل صفحه را دارا نی

۱۳۹۲-۷-۲۷ ۲۳:۴۱:۰۳ +۰۳:۳۰مهر ۲۷ام, ۱۳۹۲|Categories: متلب|۰ Comments

Leave A Comment

پرداخت

1-پرداخت آنلاین
برای پرداخت آنلاین از لینک زیر استفاده کنید
پرداخت آنلاین
2- پرداخت آفلاین
برای پرداخت آفلاین مبلغ مورد نظر را به یکی از شماره کارت
6037997245888723بانک ملی